Na motorkách už rajtujem spoustu let. Prvopočátky sou někdy v 84 roce, kdy jsme začali, po úspěšným složení zkoušek, dráždit fichtly a Simsony. Po opatrných začátcích nás lákala blízká motokrosová trať v Bělé, kde jsme zkoušeli i na těchto strojích jezdit. Všecko bez vážnějších následků, jenom pár lehčích pádů a dokonce jedna zlomená klíční kost . Zde jsou prvopočátky vztahu k motokrosovým motorkám a nynějších úspěchů našich motokrosařů v místních závodech.
     Po dovršení 17 let jsme konečně mohli sedlat dospělý mašiny, tehdy značka Jawa. Samozřejmě jsme, asi jako všichni motorkáři počumovali po cizích strojích. Někomu se líbili japonci, někomu harleye a tou či onou cestou taky směřovali úpravy našich Jáwek. Chtěli jsme se aspoň částečně přiblížit japonským strojům, designem i rychlostí, i když to bylo nemožné.  Někdy to byly docela pracný a technicky zajímavý úpravy, ale skoro vždycky bez většího výslednýho efektu. 
Byla to krásná doba, na kterou rádi vzpomínáme (myslíme co se týká práce kolem mašin a lidi-řemeslníky co, jak se říká za „flašku“ udělali a vyrobili na co jsme si vzpoměli).  Po roce 1989 se pro nás konečně stali dostupnějšíma zahraniční stroje a my jsme se postupně vybavovali. V Jevíčku a okolí nás motorkářů bylo pořád víc a víc. Jezdili jsme na srazy a sbírali zkušenosti kolem mašin i klubů a vším co s tím souvisí.
     Někdy kolem 1996 roku nás začalo něco poutat k myšlence patřit společně někam, do klubu motorkářů a tak jsme si začali říkat Jevíčští orli. V létě 1996 jsme založili neoficiální (neregistrovaný) klub a vytvořili si první znak klubu, aby bylo poznat, že to jsme MY.
      Znak se postupem času měnil, až do nynější podoby, ale vždy vycházel ze znaku města Jěvíčka (moravská orlice tzn. červeno bíle kostkovaná a štít z písmenem G jako Gewicz - Jevíčko), na nynějším znaku je přidáno logo motorky a písty.
     
1996
1996
1999
1999
2001
2001
     Raději mluvím o znaku klubu, než o barvách (vzhledem k problémům s M.C. mi toto slovo připomíná něco úplně jiného než o co jde nám, dále se k tomu nebudu vyjadřovat).
     O registraci jsme neuvažovali - pokud mám rád motorky a vše kolem nich nepotřebuji přece nějaký lejstro. Uběhlo pár let a s našim přibývajícím věkem na nás dopadla myšlenka, že by oficiální založení nebyla tak špatná věc, ať už z důvodu pořádání akcí (pronájem prostor, nákup zboží, žádost o policejní doprovod apod., na což je potřeba vystupovat jako oficiální organizace nebo sdružení) a dále, aby tu na světě po nás jako po motorkářích taky něco zůstalo, něco co to bude i po nás a bude to pokračovat i bez nás. Snad si i po letech na nás jako motorkáře někdo vzpomene.
     Takže, v prosinci 2000 jsme sepsali stanovy a poslali je k registraci na MV ČR, schvální přišlo 14.ledna 2001.
9.února 2001 byl oficiálně založen motocyklový klub Jevíčští orli, na první, zakládající schůzi, konané v salonku hotelu Morava v Jevíčku. Počet zakládajících členů 18. Dohodli jsme se, že vstupní poplatek do klubu bude 1000 Kč, oprava naší klubovny bude stát dost peněz a to je jeden zdroj příjmů, zároveň tím oddělíme, jak se říká, zrno od plev (kdo má opravdový zájem jezdit s námi, aktivně se účastnit našich akcí a dodržovat naše pravidla, mezi něž hlavně patří pravidlo slušného chování, jak v životě tak na silnici, pro toho tisícovka není zas tak moc a kdyby jo, tak to může splácet, se slušnými lidmi se dá vždycky dohodnout). Komu se to nelíbí, ať nechá být nebo si může založit svůj klub, vždyť máme demokracii :-))).
     Doufáme, že jsme založili klub, který bude fungovat (aktivně) po řadu let. Snad se nám všechny naše plány podaří.

Back to top
 

 
Motocyklový klub Jevíčští orli, K.H.Borovského 465, 569 43 Jevíčko, e-mail: mkjo@mkjo.cz