Boskovicko noviny - číslo 7/2003
 

I druhý závod v motoskijöringu se povedl

O k r o u h l á (pfk) - Ani napodruhé nepřišli příznivci motokrosu i lyžování zkrátka. Díky dobrým sněhovým podmínkám i příznivému počasí se v Okrouhlé uskutečnil letošní druhý závod a zároveň druhý ročník místních závodů v motoskijöringu.

Oproti loňsku se však trať U pazderny dost posunula vlevo. „Pod sněhem je samý led, na tom by se jezdit nedalo. Museli jsme proto trať posunout,“ vysvětlil pořadatel a zároveň starosta Okrouhlé Alois Hložek. Drobná změna však nic neubrala na atraktivnosti, neboť ani letos nechyběla obtížná pasáž v podobě stoupání. Kdo zde zaváhal, ztratil veškeré šance na dobré umístění. Všem však bylo jasné, že o putovní pohár starosty obce svedou boj dvě stejné dvojice jako v Benešově - Marian Klíč s Radkem Prudilem z Pamětic a náchodští Radovan Míl s Janem Najmanem. Zvláště když každá z nich vyhrála suverénně svoji rozjížďku. Ve finále na deset kol dlouho vedli vítězové z Benešova, pak ale v kopci přišel Míl o svého lyžaře a tím se otevřela cesta k vítězství pro zástupce okresu. „Kdo udělá v kopci chybu, tak už potom nemá šanci. Věděli jsme, že nás nedotáhnou,“ radoval se v cíli Marian Klíč, spokojený s odplatou.

„Spíše jsme počítali s tím, že nás znovu porazí, ale štěstí stálo při nás. Minule jsem navíc podcenil přípravu, nechal jsem starou gumu, což byla velká chyba. Pak by totiž člověk věděl, že jsme jeli opravdu hůř.“ Radost sálala i z jeho kolegy. „Samozřejmě jsme jim chtěli porážku oplatit. Navíc na této trati, která je náročnější. Vede do kopce, na některých místech byl led, kvůli slunci se pak jelo po blátě. Byl to strašný nápor na nohy,“ oddechoval v cíli Radek Prudil, podle něhož ale oslava bude veliká.

A mohla být ještě větší, neboť před Marianem Klíčem stála výzva porazit Míla i v motokrosu. „Je určitě dobrý, protože jezdí republiku. Výsledky nějaké má. Moc ve vítězství ale nevěřím.“ Jeho slova se vyplnila, neboť stejně jako v Benešově skončil druhý. Přesto v cíli sklidil samá slova chvály od vítěze, který musel vynaložit hodně sil na vítězství. Jejich souboj byl totiž ozdobou závodu. Polovinu odtáhl Klíč, který si vypracoval několikametrový náskok. Ten ale Míl pomalu stahoval, po chybě Klíče, který jezdil až na hraně samotného rizika a právě v zatáčce nad výjezdem upadl, si už vítězství nenechal vzít.

Celý program zpestřil závod mladých nadějí do 14 let ve třídě do 85 ccm.

Výsledky - Motoskijöring: 1. Marian Klíč, Radek Prudil (Pamětice), 2. Radovan Míl, Jan Najman (Náchod), 3. Josef Geršl, Hana Geršlová (Jevíčko), Motokros: 1. Radovan Míl, 2. Marian Klíč, 3. Josef Geršl, Motokros nadějí: 1. Radek Šašinka (Horní Město), 2. Petr Šmíd (Šaratice), 3. Radovan Míl ml. (Náchod).

           

Počasí umožnilo uspořádat na Okrouhlé druhý ročník motoskijöringových závodů. Foto: Petr Kafka