Předchozí ] Následující ]

Výstava MOTOCYKL 2003
15.3.2003
 

15. března jsme jako klub zavítali na výstavu Motocykl 2003. Jelikož ještě v polovině března není to pravé „motorkářské“ počasí, tak jsme jeli vypůjčeným stylovým autobusem americké výroby, který neměl topení, ale jen jakási provizorní kamínka. Cestou jsme také zjistili, že ani nemáme dálniční známku. Začínal jsem tušit, že dnes ještě bude veselo …

A také bylo ! Po cestě se z batohů začínaly vytahovat láhve nejrůznějších obsahů, takže než se dorazilo do Prahy byla vcelku dobrá nálada. Protahování se městskou špičkou byla také kapitola sama pro sebe. Cestou jsme se ještě stihli zastavit v Yama-motu Praha. Po krátké prohlídce jsme však rychle pádili na výstavu.

Výstava se u nás stalo poměrně dost oblíbená, takže všude bylo lidí jak sr**ek. Centrální sál „okupovalo“, jako každý rok, zastoupení Yamaha ČR, která se přišla pochlubit s modernizovanou řadou „eršestek“, vylepšeným FJR1300 s ABS, pár kroskami a samozřejmě i drsným chopperem Road Star WARRIOR. Zajímavostí byl řez R6 (au!) a Fazer v drsné street úpravě. Nechyběly však ostatní modely této značky od malých skútrů až po řízenou raketu R1. U Hondy se nejvíce pyšnili na závodní speciál Rossiho RCV 211V, který se stal dominantou tohoto stánku. Honda ještě vytáhla ze svých trumfů nové VFR800 a CBR600RR. Jako zajímavost tu měli speciál, který jel Rally-Dakar a Black Birda se sajdou. Zbylí japonští výrobci nezaostávali. Kawasaki přišla s novou šestkovou Ninjou a silničním streetem Z1000 a Suzuki s přepracovanou střelou největšího kalibru – GSX-R 1000. Ta dostala do vínku ještě vyšší výkon, nižší hmotnost a lepší ovladatelnost. Je téměř neuvěřitelné, kam až lidi z konstrukce mohou zajít, když dokážou „tohle“ ještě zlepšit. Dojem na ní však kazí nové světlo á la Hayabusa. Nechyběly také stánky italských stájí. Ducati tasila novou 999, Aprilia nové Tuono Fighter (street na bázi Mille). Jako exkluzivita tu byla i Benelli Tornado a Mondial Piega. BMW a Harley-Davidson, resp. Buell – to je už klasika. Také zde byl stánek českého výrobce tříkolek Gun-Trike (fakt SUPER) a Motoklubu Policie ČR. A pozor! Jawa přestavila nový motocykl se čtyřdobým motorem Rotax ! Jaká bude budoucnost tohoto modelu, uvidíme. Zbytek prostoru vyplňovali prodejci skútrů a stánky s motooblečením. K vidění toho bylo fakt hodně, a kdybych měl pokračovat, byli bychom tady hodně dlouho!

Cestou zpět jsme byli patřičně „unavení“ a tak jsme se už těšili domů. Bylo to dobrý, ostatně, udělejte si obrázek z fotek sami !

  

(autor Jakub Trubač)